Odszkodowanie po nieudanej operacji

W tym artykule nie znajdziesz zdjęć źle wykonanych operacji, które są przechowywane w naszym archiwum. Tajemnica adwokacka ma większą wartość reputacyjną niż materiał reklamowy do ciekawego artykułu. Chcemy jednak podzielić się informacjami, jak naprawić sytuację i uzyskać odszkodowanie za błąd medyczny w chirurgii plastycznej.

W uzasadnionym dążeniu do piękności, niektórzy pacjenci chirurgii plastycznej spotykają się z problemem złego wykonania operacji przez lekarza.

Nawet zaufany chirurg, polecany przez znajomych, może popełnić fatalny błąd. Koszt operacji plastycznych na rynku chirurgii estetycznej jest wysoki, a pacjenci mają prawo do otrzymania wysokiej jakości pracy z minimalnymi powikłaniami lub efektami ubocznymi.

Ale co zrobić, gdy zamiast radości z nowego wyglądu, masz fizyczny i emocjonalny ból, który uniemożliwia ci życie? Do naszej firmy regularnie trafiają sprawy osób, które bezskutecznie próbują uzyskać jakąś pomoc, ale zamiast tego kliniki twierdzą, że poinformowały o wszystkich możliwych negatywnych skutkach po operacji. Wiele klinik odmawia uznania swojej pracy za substandardową i maksymalnie dystansuje się od pacjenta.

 

Jedyną szansą na uzyskanie odszkodowania od lekarza i obronę prawdy jest udowodnienie, że chirurg plastyczny zaszkodził Twojemu zdrowiu.

 

Odszkodowanie po nieudanej operacji

Warto zacząć od złożenia skargi. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyniku operacji plastycznej, musisz złożyć pisemną reklamację do lekarza wykonującego zabieg. Najprawdopodobniej jednak odpowie, że operacja została wykonana z wysoką jakością i zgodnie z życzeniem pacjenta.

 

Jeśli nie uzyskasz pożądanego rezultatu reklamacji, kolejnym krokiem będzie prawdopodobnie przeprowadzenie niezależnego badania jakości wykonanej operacji plastycznej, ocena wyników i stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości.

 

W przeciwieństwie do estetycznych ocen źle ukształtowanego nosa czy biustu, w tym przypadku lekarz musi przeprowadzić ekspertyzę i wydać opinię: problemy z oddychaniem przez nos; szwy, które ciągle się rozchodzą, ciało odczuwa ból; nerw twarzowy jest postrzelony, problem z zamknięciem oczu itd. Ogólnie rzecz biorąc, każda nieprawidłowość fizjologiczna, która nie pasuje do odpowiedniej strony w podręczniku biologii, może poważnie wpłynąć na skuteczne rozstrzygnięcie Twojej sprawy w sądzie. Po otrzymaniu ekspertyzy, jej kopię wraz z pozwem można jeszcze raz wysłać do kliniki.

 

Następnym etapem jest przygotowanie pozwu do sądu wraz z odpowiednimi dowodami. Pozew zależy od tego, czego chcesz się domagać, najprawdopodobniej będzie to odszkodowanie i rozstrój emocjonalny. Mało prawdopodobne jest, aby powódka wystąpiła z roszczeniem o przeprowadzenie drugiej operacji, aby przypadkiem nie przechodzić znowu przez to samo.

 

Co jest potrzebne do wniesienia pozwu o błąd medyczny?

Aby wnieść roszczenie z tytułu błędu medycznego, należy wykazać, że istnieje związek między lekarzem a pacjentem oraz że lekarz dopuścił się zaniedbania w operacji, którą wykonał na pacjencie. Ponadto należy udowodnić, że doszło do rzeczywistej szkody oraz że istnieje związek przyczynowy pomiędzy zaniedbaniem lekarza a szkodą pacjenta. Roszczenie musi być potwierdzone raportem medycznym stwierdzającym, że zaniedbanie spowodowało szkodę powoda.

 

Jeśli ktoś z Państwa bliskich lub Państwo zostali poszkodowani z powodu błędu medycznego, jedną z rozsądnych decyzji byłoby skorzystanie z porady prawnika, który specjalizuje się w kompensacji błędów medycznych, aby przeanalizować możliwość wniesienia roszczenia. Prawnik zajmujący się błędami medycznymi ma doświadczenie w podobnych sprawach prawnych i współpracuje z biegłymi sądowymi. Dzięki doświadczeniu i szczegółowej analizie Państwa dokumentów, prawnik specjalizujący się w odszkodowaniach może dokładnie określić rozmiar poniesionych szkód i ustalić możliwą do uzyskania rekompensatę finansową.

 

Jak wybrać prawnika do złożenia pozwu o błąd medyczny?

Warto wybrać kancelarię prawną z dorobkiem i doświadczeniem w obsłudze roszczeń z tytułu błędów medycznych. Ważne jest, aby upewnić się, że firma ma doświadczenie w reprezentowaniu powodów i pozwanych w różnych dziedzinach i złożonych roszczeniach. Dobrym sposobem na wybór prawnika zajmującego się błędami medycznymi jest uzyskanie rekomendacji od zadowolonego klienta. Można również szukać informacji o prawniku w sieci i zorientować się w jego profesjonalizmie i doświadczeniu poprzez jego stronę internetową. Można również skorzystać z usług portalu Oferteo.

Jeśli jesteś w Poznaniu i szukasz prawnika od odszkodowań za błędy medyczne napisz do nas maila, a my wskażemy prawnika z największym doświadczeniem w Twojej konkretnej sytuacji. Nie jest tajemnicą, że wygrana w sprawie o błąd medyczny to „synergia” dowodów plus prawidłowo dobrana strategia obrony.

 

Ile kosztuje adwokat w sprawie o błąd medyczny?

O honorarium adwokata w danej sprawie można dowiedzieć się tylko w porozumieniu z adwokatem. O wysokości opłaty i krótkiej konsultacji można dowiedzieć się mailowo lub telefonicznie. Ponieważ osobista procedura medyczna jest bardzo delikatnym tematem, gwarantujemy całkowitą poufność w zabezpieczaniu danych osobowych.

 

 

Pomoc prawna w zakresie prawa medycznego w Poznaniu

Czy pacjent ma prawo do dokumentacji medycznej?

 

Dane kontaktowe:

Ciesielski & Oczachowska - Adwokacka Spółka Partnerska

61-738 Poznań; ul. Plac Wolności 8/4;

tel.: 61 85 17 794

napisz e-mail o swojej sytuacji, aby uzyskać krótką konsultację

e-mail: kontakt@ciesielski-oczachowska.pl

 Nasze media

 

Poprzedni Następny